پوست و مو

زیورآلات ، متناسب با فرم صورت و رنگ پوست

اعث شیک شدن استایل هر کسی می‌شوند اما نکته مهم این است که اگر یک مدل گوشواره یا گردنبند به دوستتان می‌آید، ممکن است به شما نیاید! دلیل این اتفاق به مسائلی مثل رنگ پوست و در مورد گردنبند و گوشواره، به فرم صورت برمی‌گردد. در ادامه اطلاعاتی راجع به این نکات به دست می‌آورید که کمکتان می‌کند بهترین مدل‌های  انتخاب کنید؛ آن‌هایی که واقعا به شما می‌آیند و زیباترتان می‌کنند.

زیورآلات طلایی یا نقره‌ای؟

برای اینکه متوجه شوید چه رنگ‌هایی از زیورآلات بیشتر به شما می‌آیند، باید رنگ پوستتان را بشناسید. بعضی افراد رنگ پوستشان سرد است و بعضی‌های دیگر، پوست گرمی دارند. برای یک راه ساده و سریع این است که پوستتان را از هر گونه ماده آرایشی پاک کنید و بشویید. بعد مرطوب کننده‌ای که همیشه از آن استفاده می‌کنید را بزنید و یک ربع صبر کنید. حالا یک برگه سفید و شفاف را کنار پوستتان بگیرید. اگر در مقابل برگه، پوستتان رگه‌های صورتی دارد، تناژ پوست شما سرد است. اگر هم به جای صورتی، بیشتر زرد بودن آن به چشم آمد پوست شما گرم است.

البته بعضی‌ها هم هستند که پوستشان جایی بین سرد و گرم قرار دارد! افرادی که تناژ پوستشان گرم است می‌توانند با خیال راحت از زیورآلات طلایی، قرمز، نارنجی و شیری استفاده کنید. این رنگ‌ها به خوبی کنار تناژ گرم پوست می‌نشینند و ترکیب دلنشینی ایجاد می‌کنند. درست بر خلاف رنگ‌هایی مثل نقره‌ای، سبز، صورتی و آبی که برای افرادی با تناژ سرد پوست مناسب هستند و به افراد زرد پوست نمی‌آیند. راه دیگری که می‌تواند به تشخیص تناژ پوست کمک کند توجه به رنگ رگ دست‌هاست. اگر به سبزی می‌زند شما پوستی گرم دارید و اگر به رنگ آبی نزدیکتر است، تناژ پوست شما سرد است.

زیورآلات مناسب برای رنگ پوست گرم

توجه به فرم صورت و انتخاب زیورآلات

یکی از نکاتی که به شما کمک می‌کند زیورآلات مناسب خودتان را انتخاب کنید توجه به فرم صورتتان است. گوشواره و گردنبند هر کس با توجه به فرم صورتش متفاوت با بقیه خواهد بود. بیشترین فرم صورتی که بین افراد دیده می‌شود در چهار دسته قرار می‌گیرد: صورت‌های قلبی شکل (پیشانی‌های پهن و چانه‌های نوک تیز)، صورت‌های بیضی شکل (بدون زاویه و کشیده)، صورت‌های مستطیلی (زاویه دار و کشیده)، صورت‌های گرد (بدون زاویه و متناسب). در ادامه به توضیح زیورآلات مناسب برای هر کدام از این فرم صورت‌ها پرداخته‌ایم.

زیورآلات مناسب برای فرم صورت قلب

گوشواره: سراغ مدل‌هایی بروید که باعث خطای دید می‌شوند و صورت را کشیده‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند. گوشواره‌های بلند گزینه‌های خوبی هستند. کشیده نشان دادن صورت، تیزی چانه و بلندی پیشانی را مخفی می‌کند.

گردنبند: چوکرها یا گردنبندهای طوقی، بهترین گزینه برای خانم‌هایی هستند که صورتشان شکل قلب است. این گردنبندها تیزی چانه را خنثی می‌کنند. رنگ چوکر را با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *