آشپزی

طرز تهیه آش رشته

اگر می‌خواهید بهترین دستور پخت آش رشته و تمام رازهای خوشمزه شدن یک آش نذری را یاد بگیرید با دیجی‌کالا مگ همراه باشید تا طرز تهیه آش رشته‌ی مجلسی را به شما آموزش دهیم.

در آشپزی ایرانی بیش از ۵۰ نوع آش وجود دارد اما بی‌شک هیچ چیز نمی‌تواند جای آش رشته را بگیرد. آش رشته یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین آش‌های ایرانی است که در بسیاری از شهرهای ایران به‌ویژه به‌عنوان آش نذری پخته می‌شود. در ایام قدیم رسم بود برای پختن آش رشته‌ی نذری همه‌ی فامیل و دوستان در یک خانه جمع شوند، دور هم آش را بپزند و آن را بین همسایه‌ها تقسیم کنند.

همچنین از قدیم پختن آش برای مهمان نوعی احترام ویژه در فرهنگ ایرانی به حساب می‌آمده است، چرا که آماده کردن یک آش خوشمزه به مهارت، زمان و حوصله‌ی زیادی نیاز دارد. حتی گفته می‌شود اسم «آشپز» هم به این دلیل انتخاب شده است که ایرانی‌ها اعتقاد داشته‌اند هر کسی بلد باشد آش را خوب بپزد، آنقدر ماهر است که می‌تواند غذاهای دیگر را هم به آسانی بپزد.

اگر شما هم دوست دارید فوت و فن پختن یک آش رشته‌ی مجلسی و خوشمزه را یاد بگیرید این دستور پخت را از دست ندهید. اگر از این دستور پخت راضی بودید به هم سر بزنید تا طرز تهیه دیگر غذاهای سنتی ایرانی مانندا هم یاد بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *